Epdm Tartan Zemin Kaplama

29 Kasım 2019 Yorum Yok Anasayfa Yazıları, Zemin Uygulamaları Sedat FİDAN

Atlas Sport Epdm Tartan Zemin Kaplama  konusunda yılların vermiş olduğu tecrübe ile kusursuz hizmet vermekte olup, bütün işlerinde en kaliteli, garantili zemin kaplama malzemeleri kullanmaktadır.

EPDM Zemin Kaplama

EPDM granül spor zeminlerde ve çocuk oyun alanı zeminlerinde kullanılan kaplama malzemesidir. Açık adı Etylene Propylene Dianene Monomere olan Epdm granülün hammedesi kauçuktur. Spor sahalarında kullanılan Epdm granül, farklı boylarda üretilir. Futbol, basketbol, tenis, voleybol, hokey, atletizm gibi spor dalları için hazırlanan sahalarda EPDM granül kullanılmaktadır. Halı sahalarda da tercih edilen bu madde küçük parçalı haliyle kullanılır. Serilen sentetik çimin üzerine serpiştirilerek hem zeminin esenekliğini sağlar hem de sentetik çimin ömrünü uzatmaktadır. Halı sahalarda kullanılan ölçü 0.5mm – 2.5mm ya da 1.0mm – 3.5mm arasında tercih edilir.

Epdm granül kauçuktan üretildiği için oldukça esnek bir maddedir. Bu nedenler her türlü şarta kolaylıkla ayak uydurabilir. Yazın güneşi ya da kışın soğuğu bu malzemeye hiçbir şekilde zarar veremez. Elastik olmasından dolayı darbelere karşı oldukça fazla dayanıklıdır. Elastik olması malzemenin her şekle girmesine de yardımcı olur. Yapısı gereği çok dayanıklı bir ürün olan epdm granül, öyle hava şartlarına göre değişiklik göstermez. Her duruma dayanıklı olan bu malzemede esneme, genleşme, büzülme gibi olaylar asla yaşanmaz. Bu sayede yaz sıcağında ve kış soğuğunda kolaylıkla kullanılır. Epdm granül sonradan renklendirilen bir madde değildir. Boyama yöntemi kullanılmayan bu malzemede renk solması gibi bir durum asla yaşanmaz. Yıllarca renkleri bozulmadan kalabilir. Bu malzemede aklınıza gelebilecek her rengi kullanabilirsiniz. Geniş bir renk seçeneğine sahip olan EPDM granül size istediğiniz rengi seçme şansını verecektir. Seçtiğiniz rengi spor alanınızın zemin kaplamasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
EPDM Zemin Kaplamaları Nasıl Uygulanır ? 

EPDM zemin kaplaması ağırlıklı olarak atletizm pisleri,  tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları kullanılan esnek bir zemin kaplama çeşididir.EPDM Zemin kaplama fiyatları renk, kalınlık, ve işin yapılacağı yere gore değişmektedir. EPDM kauçuk zemin kaplamaları 8,00mm SBR + 5,00mm EPDM şeklinde uygulanmaktadır. EPDM Zemin kaplamaları bütün hava şartlarına karşı dayanıklıdır
Etiketler
Görüş ve taleplerinizi bize yazabilirsiniz

   

logo